30 maja 2010 - Pierwsza Komunia Święta

Każdego roku jednym z najbardziej podniosłych jest dzień, w którym dzieci uczestniczą w pełni we Mszy św., zapraszając po raz pierwszy do swojego serca Jezusa. Przygotowania trwają długo, ale warto, gdyż uroczystość dostarcza wielu wzruszeń tak dzieciom, jak i..., a może przede wszystkim rodzicom.
       W tym roku przystąpiło do komunii św. 42 dzieci. Dzień wcześniej odbyła się Pierwsza Spowiedź Św. Znaczna część rodziców bardzo zaangażowała się w całoroczne przygotowanie. Rodzice ufundowali renowację trzech złotych kielichów (Bóg zapłać!)
       Byli też jak zawsze wśród rodziców tzw.: abnegaci religijni, którzy wcześniej ani razu nie pojawili się w kościele, a przyszli tylko na uroczystość i już ich więcej nie ujrzymy. Szkoda tylko dzieci, które chcą karmić się Chrystusem Eucharystycznym, ale patrząc na swoich niepraktykujących rodziców przeżyli Pierwszą Komunię, jako pierwszą i ostatnią.
       Rodzice! Bądźcie dobrymi wychowawcami swoich dzieci.
       Pamiętaj: Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu!
       Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość, sprzątanie i dekorację kościoła. Ogromne podziękowanie spowiednikom, p. katechetce: Danucie Świst-Piotrowskiej, dzieciom i rodzicom.
       Niech Chrystus Eucharystyczny wzmacnia nas na drogach codzienności!