3 lipca 2010 - Koncert organowo-skrzypcowy

       O godz. 18:00 w naszym sanktuarium odbył się koncert organowo-skrzypcowy w wykonaniu znanych wirtuozów Romana Peruckiego, Marii Peruckiej i Łukasza Peruckiego.
       Roman Perucki ukończył gdańską Akademię Muzyczną w klasie organów prof. Leona Batowa w 1985 roku. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą. Jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej, I organistą Katedry Oliwskiej, Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i organizatorem Międzynarodowego (najstarszego na świecie) Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej. Koncertował w kraju i za granicą (w całej Europie, USA i Japonii). Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.
       Maria Perucka jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Przez wiele lat była koncertmistrzem Zespołu Muzyki Dawnej "Cappella Gedanensis". Występowała z orkiestrą Kaliskiej Orkiestry Symfonicznej, ponadto wraz z Kwartetem Smyczkowym koncertowała w Polsce i za granicą. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w 1986 roku. Prowadzi klasę skrzypiec w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni.
       Łukasz Perucki - uczeń Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w klasie skrzypiec mgr Anny Wolińskiej, odnosi sukcesy na wielu konkursach zarówno jako solista jak i prymariusz kwartetu smyczkowego Gridendo. Jest laureatem kilku konkursów skrzypcowych. Od 3 lat jest koncertmistrzem orkiestry Szkoły Muzycznej. Jest również stypendystą Centrum Edukacji Artystycznej. Koncertuje w kraju i za granicą.

       W ich wykonaniu usłyszeliśmy następujące utwory:

       Koncert prowadził Ks. Dziekan Jerzy Karwat. Ubogacał go informacjami o wykonawcach i kompozytorach.
       Kwiatami podziękował wykonawcom za piękne wykonanie Dyrektor Ośrodka Kultury Czesław Radzicki, a gromkimi brawami licznie zgromadzeni słuchacze. Podziękowania należą się też głównemu organizatorowi letnich koncertów na terenie naszego miasta p. Jefimowi Stinermanowi.

       Zdjęcia na stronie Kuriera: http://www.net-kurier.pl/?p=artykul&article_id=a4c31ca58de171&g=susz