23 października 2010 - Przyjęcie relikwii bł. Karoliny Kózkówny

W sobotę 23 października grupa młodzieży (140 osób) z obu suskich parafii wyjechała w towarzystwie księży wikariuszy - ks. Jarosława i ks. Krzysztofa do elbląskiej katedry na uroczystość przyjęcia relikwii i poświęcenia kaplicy ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Spotkanie zgromadziło w katedrze przede wszystkim młodzież, jako że bł. Karolina jest patronką polskiej młodzieży. Przy wspólnym śpiewie poznaliśmy życiorys bł. Karoliny, spotkaliśmy się z kustoszem sanktuarium w Zabawie - miejscowości rodzinnej parafii bł. Karoliny, a także uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Wiktora Skworca - ordynariusza diecezji tarnowskiej. Z pewnością wspólny wyjazd pozwolił pogłębić naszą wiedzę na temat błogosławionej patronki, a także zintegrował młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.