21 listopada 2010 - Chrystusa Króla i Świętej Cecylii

W związku z tym, że była to niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, o godz. 10.45 zgromadziliśmy się na placu przed figurą Chrystusa Króla, aby tam modlić się za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Susza, następnie przeszliśmy procesjonalnie do kościoła na Mszę św.
       W kalendarzu liturgicznym wspomnienie, św. Cecylii przypada 22 listopada. Ta bardzo popularna święta dziewica i męczennica z III w. została ogłoszona patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
       W tym roku w niedzielę 21 listopada nasz parafialny zespół Genezaret zaprezentował podczas Mszy św. o godz. 11.00 pięć piosenek przygotowanych w ramach małego koncertu. Były to: Niechaj słowa moich ust, Bądźmy jedno, Dzielmy się wiarą, Święte imię Jezus, Jeśli radość.
       Zgromadzeni w kościele z uwagą wysłuchali zaprezentowanych utworów i nagradzali śpiewających gromkimi brawami.
       Wszystkim śpiewającym w naszym zespole składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta. Niech Św. Cecylia wyprasza dar pięknego śpiewu na chwałę Boga.
       Wszystkich, którzy chcieliby z nami śpiewać, dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na próby w każdą środę o godz. 18.00 w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.