Msza św. żałobna
za ofiary katastrofy
w Smoleńsku

W trzecim dniu żałoby narodowej, 12 kwietnia 2010 roku w naszym sanktuarium została odprawiona uroczysta Msza św żałobna w intencji ś.p. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy zginęli podczas sobotniej katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Dziekan Jerzy Karwat. Udział w tym podniosłym spotkaniu wzięli przedstawiciele władz miasta na czele z Panem Burmistrzem, dyrektorzy szkół, przedstawiciele licznych instytucji lokalnych, 17 Suska Drużyna Harcerska, Grupa Rekonstrukcji Historycznych w Suszu oraz poczty sztandarowe reprezentujące: Publiczne Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu, Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Szkołę Podstawową w Suszu, Ochotniczą Straż Pożarną w Suszu. Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta modlili się o wieczną radość dla tych, którzy zginęli podczas służby naszej Ojczyźnie.
Po Mszy św. w pochodzie przeszliśmy pod pomnik Chrystusa Króla, gdzie odbyła się druga część naszego spotkania. Przemówił Pan Burmistrz, następnie Ksiądz Dziekan poprowadził modlitwę po czym złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, na znak naszej pamięci.

REQUIESCANT IN PACE

... powrót