29 lipca 2010 - Pielgrzymi przybyli do naszej parafii

W czwartek 29 lipca około 100 pielgrzymów z grup Katedra Elbląg i Salvator-Redemptor Elbląg przybyło do naszej parafii na odpoczynek noclegowy. Grupy pielgrzymkowe wędrują do Częstochowy w ramach XVIII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Gościnność naszych Parafian pozwoliła przyjąć wszystkich pielgrzymów w domach prywatnych. O godz. 21.00 modliliśmy się na Apelu Jasnogórskim poprowadzonym przez pielgrzymów, następnego zaś dnia o 7.00 kapłani przewodzący grupom odprawili Mszę św., po czym wszyscy wyruszyli w dalszą drogę ku Jasnej Górze.
       Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim pielgrzymom, by szczęśliwie dotarli do celu, a także by pielgrzymowanie przyniosło jak największe owoce w życiu duchowym.
       Na powitanie pielgrzymów w Częstochowie organizujemy wspólny wyjazd autokarem.