9-10 października 2010 - Czuwanie młodzieży w Pieniężnie

       "Jezu ufam Tobie" - oto hasło przewodnie Czuwania Młodzieży  w Pieniężnie, które odbyło się z soboty 9 października na niedzielę 10 października.  Jak co miesiąc, Werbiści z zakonu Misyjnego w Pieniężnie zorganizowali czuwanie, na którym wszyscy wspólnie rozważaliśmy Słowo Boże.
       Słuchaliśmy wspólnie konferencji jednego z zakonników, z której mogliśmy dowiedzieć się między innymi o Mocy Ducha Świętego i o tym, jak możemy się do Niego modlić.
       Wysłuchaliśmy też świadectw ludzi obdarzonych łaską i pomocą Ducha Świętego. Podczas czuwania odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, gdzie każdy miał czas na przemyślenia, modlitwę i wewnętrzną refleksję.
       Mieliśmy również możliwość skorzystania z oczyszczającego Sakramentu Pokuty, aby późnej wolni od grzechu, uczestniczyć we Mszy Świętej.
       W czasie czuwania była także chwila przerwy, by każdy mógł trochę odpocząć, posilić się oraz zapoznać z innymi uczestnikami czuwania.  Oprawę muzyczną zapewniał nam chór złożony zarówno z Księży jak i wiernych. Towarzyszył nam wesoły nastrój i piękne śpiewy.
       Czuwanie Młodzieży w Pieniężnie było wspaniałym wydarzeniem, pozwalającym na zbliżenie się do Boga, lepsze poznanie Go oraz umocnienie swej wiary. Emocje towarzyszące wspólnej modlitwie są niezaprzeczalnym dowodem obecności Chrystusa i Jego miłości do nas.