6 czerwca 2010 - Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św.

Wśród wielu uroczystych dni w roku liturgicznym wspólnota nasze przeżywa również wspomnienie i radość wydarzenia sprzed roku. Rocznica Pierwszej komunii Św. to przypomnienie pierwszego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym, ale również obudzenie wiary i potrzeby, aby dzieci zapraszały Pana Jezusa do swoich serc jak najczęściej.
       W tym roku przyszło do kościoła 48 dzieci, zabrakło 16 (zapewne rodzice im nie pozwolili!?); jednak z każdym rokiem świadomość religijna tak dzieci, jak również ich rodziców jest coraz bardziej dojrzała.
       Dzieci otrzymały krzyż, który jako znak zbawienia uświadamia jeszcze bardziej przynależność do Chrystusa. Po powrocie do domu razem z rodzicami zawieszą swój krzyżyk w najbardziej godnym i właściwym miejscu.
       Kochane dzieci i drodzy rodzice - niech ten krzyż będzie dla Was zaproszeniem do dawania świadectwa o Chrystusie przez całe Wasze życie.