3 kwietnia 2010 - Wielka Sobota i radość Zmartwychwstania

Wielka sobota to dzień zadumy i refleksji. Chrystus spoczywa w grobie.

Tego dnia widać wielkie tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy z koszykami kierują się do kościoła, aby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny. Niektórzy przychodzą tylko, aby ksiądz pokropił wodą koszyk i szybko uciekają, jakby się obawiali, by Chrystus nie zadał im jakiegoś niewygodnego pytania. Ponownie przyjdą za rok.
       Większość jednak, to ludzie głębokiej wiary, mają czas dla Zbawiciela i nie wstydzą się modlitwy na klęczkach.

Wieczorem po zachodzie słońca o godz. 21.00 rozpoczęła się Liturgia Wigilii Paschalnej. Najpierw poświęcenie ognia i śpiew orędzia paschalnego Exultet. Następnie liturgia słowa przedstawiająca historię naszego zbawienia zakończona radosnym Alleluja. Poświęcona została woda chrzcielna, a następnie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.

W niedzielę o godz. 6.00 w radosnej procesji eucharystycznej obwieściliśmy wszystkim, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!
       Serdeczne podziękowanie kierujemy do tych wszystkich, którzy wzięli udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać za pomoc w zrobieniu porządków wokół kościoła i ustawienie świątecznej dekoracji. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wielkie dzięki druhom strażakom za trzymanie straży przy grobie; Służbie liturgicznej, zespołowi śpiewaczemu, pani organistce, panu kościelnemu, czytającym fragmenty Pisma św. i śpiewającym psalmy responsoryjne.
       Niech Chrystus zmartwychwstały prowadzi Was ku górze, ku Bogu, ku niebu!

Poświęcenie pokarmów

Liturgia paschalna