APEL O POMOC DLA OFIAR TSUNAMI W JAPONII


      Tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło okolice Japonii. Kraj ten - zabezpieczony przed trzęsieniem ziemi - został zaskoczony jednak potężnymi tsunami. Potężne fale morskie zniszczyły systemy chodzenia kilku reaktorów w jednej z elektrowni atomowych tego kraju.

      Na skutek tsunami zginęło wiele tysięcy ludzi. Zniszczenia są niewyobrażalne. Miliony ludzi - pozbawionych dachu nad głową, żywności i najpotrzebniejszych rzeczy - żyje w lęku przed skutkami katastrofy nuklearnej. Czekają na naszą solidarną pomoc.

      Jako Biskup Diecezji Elbląskiej, zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich Wiernych naszej diecezji, aby swoimi ofiarami i darem modlitwy zechcieli włączyć się do akcji pomocy wspomnianym ofiarom.

      Czcigodnych Księży Proboszczów serdecznie proszę o zorganizowanie w III. Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 27. marca 2011 roku, przy kościołach naszej diecezji zbiórki ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii.

      Księża Proboszczowie niech będą łaskawi - jak najszybciej - dostarczyć zebrane ofiary do Kasy Caritas Diecezji Elbląskiej lub wpłacić je na konto tejże Caritas z dopiskiem: JAPONIA.

      Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcam do modlitwy w imię solidarności z ofiarami kataklizmu oraz apeluję o wspieranie tych, którzy niosą im pomoc.      Elbląg, dnia 17, marca 2011 roku.

Niech Bóg błogosławi!

+ Jan Styrna
BISKUP ELBLĄSKI
... powrót