PROGRAM TRIDUUM SACRUM

PROGRAM TRIDUUM SACRUM


 • W Wielki Czwartek ministranci i lektorzy wraz z ks. Proboszczem udadzą się do Elbląskiej katedry na Mszę Krzyżma św., podczas której pobłogosławione będą: olej używany do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

 • 17.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Ten dzień jest świętem wszystkich kapłanów. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.

 • W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00

 • 15.00 - Godzina śmierci Pana Jezusa, Koronka do Miłosierdzia Bożego w pierwszym dniu Nowenny.
  17.00 - Liturgia wielkopiątkowa, Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Wysłuchamy opisu Męki Pana Jezusa i ucałujemy z szacunkiem Krzyż św. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.
  21.30 - Gorzkie Żale z udziałem wszystkich parafian.
  22.00 - Zakończenie adoracji Pana Jezusa w grobie.
  W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
  Bracia strażacy i harcerze - trzymają straż przy Grobie Pańskim. Niech - oprócz strażaków, członków Żywego Różańca, III Zakonu franciszkańskiego, dzieci i młodzieży, ministrantów - każdy z nas znajdzie dziś i jutro w ciągu dnia choćby chwilę, aby przyjść i adorować Zbawiciela.

 • W Wielką Sobotę adoracja przy grobie Pańskim od godz. 8.00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

 • 10.00 - 14.00 - Święcenie pokarmów wielkanocnych, co godzinę
  10.00 - Święcenie pokarmów w Olbrachtowie
  15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
  19.50 - Zakończenie adoracji
  20.00 - Wigilia Paschalna. Liturgia światła i wody (przynosimy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrztu świętego)

 • W Niedzielę Wielkanocną

 • 5.30 - 6.00 - Adoracja Pana Jezusa w grobie
  6.00 - Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła.
  Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
  Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00
  W Olbrachtowie i DPS-sie Msza św. o godz. 8.00
  15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W Poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • ... powrót