Przedwakacyjna wycieczka

Zapraszamy na wycieczkę organizowaną przez naszą parafię.
Podajemy szczegółowy program.
Zgłoszenia do 19.06.2011

Wycieczka
25 czerwca 2011
"Świat piernika z dinusiami w tle"

5.30 - Msza św. o Boże błogosławieństwo, szczęśliwą podróż i dobry dzień
6.00 - wyjazd z Rynku staromiejskiego w Suszu
8.10 - przyjazd do Torunia
8.30 - Krzywa wieża
9.00 - Żywe Muzeum Piernika - Zwiedzimy XVI wieczną piernikarnię i weźmiemy udział w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewają mąkę, ubijając w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form możemy kształtować z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabierzemy jako pamiątkę. Gospodarzem pokazu jest słynny mistrz piernikarski Bartłomiej, któremu pomagają Wiedźma Korzenna i czeladnicy.
10.15 - Zwiedzanie Katedry Świętojańskiej
11.15 - Sala Orbitarium - to prawdziwa przygoda z nauką. Można tu sterować okazałym modelem sondy kosmicznej Cassini, uruchamiając kamery wizyjne, anteny sondy, czy też efektowne silniki sterujące. Do dyspozycji jest także zestaw urządzeń i modeli interaktywnych, dzięki którym samodzielnie przeprowadza się proste doświadczenia ilustrujące zjawiska zachodzące we Wszechświecie. Tłumaczą one m.in. transmisję sygnału w kosmosie, burzliwe atmosfery planet, ciśnienie atmosferyczne. Używając odpowiednich przycisków można własnoręcznie sprawdzić, jak rodzą się tornada oraz ile ważyłby człowiek, mieszkając na Księżycu bądź Saturnie.
12.00 - Planetarium - seans "Barwy kosmosu"
12.45 - Przejście Starym Miastem - czas wolny
14.15 - zbiórka przy Mc Donalds i przejście do autobusu
14.30 - wyjazd do Solca Kujawskiego
15.15 - przyjazd do JuraPark - zwiedzanie JuraPark, Muzeum Ziemi, ogród zimowy, ścieżka edukacyjna, a także korzystanie z licznych atrakcji
18.30 - wyjazd do Susza
21.30 - 22.00 - zakończenie wycieczki na rynku w Suszu

Koszt wycieczki 80 zł. (W tej kwocie zawiera sie przejazd autokarem i bilety wstępu do wyszczególnionych wyżej miejsc).

... powrót