11 września 2011 - Dożynki gminne

Mszą świętą koncelebrowaną odprawioną o godz. 14.00 rozpoczęły się gminne dożynki. Przedstawiciele większości sołectw z gminie Susz przygotowali piękne wieńce, które zostały procesyjnie wniesione do kościoła. Koncelebrze przewodniczył ks. kanonik Mieczysław Adamczyk, wieńce poświęcił ks. Ryszard Dębski a słowo Boże wygłosił ks. Jerzy Karwat. Odnosząc się do słów błogosławionego Jana Pawła II wypowiedzianych w 1999 roku w Elblągu. "Pokusa urządzenia świata i swego życia bez Boga albo wbrew Bogu, bez Jego przykazań i bez Ewangelii , istnieje i zagraża nam również. A życie ludzkie i świat zbudowany bez Boga, w końcu obróci się przeciw człowiekowi." przypominał rolnikom, że na nic się nie zda ich trud bez Bożego błogosławieństwa, bez pamiętania o tym, że to Boga zawsze trzeba stawiać na pierwszym miejscu.
Po zakończeniu Mszy świętej jej uczestnicy przeszli barwnym pochodem ze śpiewem ulicami miasta żeby na plaży miejskiej kontynuować uroczystości dożynkowe.