11 czerwca 2011 - Święcenia kapłańskie Marka Piedziewicza

W sobotę o godz. 10.00 rozpoczęła się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu uroczysta Msza św. podczas której nasz parafianin Marek Piedziewicz otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Elbląskiego dra Jana Styrny.
Z grupą naszych parafian i najbliższej rodziny przeżywaliśmy to wydarzenie. Cieszymy się, że z naszej społeczności wyszedł kapłan, który podejmuje służbę Bogu i drugiemu człowiekowi.
Następnego dnia w niedzielę 12.06.2011 o godz. 13.00, ks. Marek odprawił w naszym kościele parafialnym pierwszą samodzielną w swoim życiu Mszę św. (Msza św. prymicyjna). Przed Mszą przyjął błogosławieństwo od swoich rodziców..
Ks. Marek, dekretem Ks. Biskupa Elbląskiego został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w par. katedralnej św. Mikołaja w Elblągu od dnia 22.08.2011.
Życzymy Ci Księże Marku wielu łask Bożych na drodze życia kapłańskiego.

"Kapłaństwo nie jest jedynie 'urzędem', lecz sakramentem - Bóg posługuje
się marnym człowiekiem, aby przez niego być pośród ludzi i działać dla ich dobra.
Ta odwaga Boga, który ludziom zawierza samego siebie i który, znając nasze słabości,
uznaje że ludzie są zdolni do działania w Jego imieniu i reprezentowania Go - ta odwaga
Boga jest doprawdy czymś wielkim, co kryje się w słowie 'kapłaństwo'."
(Benedykt XVI, homilia na zakończenie Roku Kapłańskiego)