KOMUNIKAT WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

Szanowni Państwo,
W dniu 28 listopada 2012 r. w części województwa warmińsko-mazurskiego wyłączony zostanie analogowy sygnał telewizji naziemnej, który zastąpiony zostanie przez lepszy, cyfrowy sygnał, z większą ofertą bezpłatnych, polskich programów telewizyjnych.
Dla niektórych z Państwa może to oznaczać konieczność dokupienia dekodera lub dostosowania sprzętu w inny sposób, by odbierać telewizję cyfrową.
Dotyczy to przede wszystkim użytkowników, którzy korzystają z naziemnych anten telewizyjnych. Abonenci korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub telewizji kablowej nie muszą martwić się o cyfryzację, ponieważ ten proces ich nie dotyczy.
Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, wbudowany w telewizor lub zewnętrzny w formie przystawki podłączony do telewizora oraz tak jak dotychczas - antena naziemna.
Zdarzają się już niestety nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, którzy namawiają do kupna odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, strasząc, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.
Trzeba, zatem dokonywać przemyślanych zakupów w zaufanych punktach sprzedaży.
Szczegółowe informacje o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej można uzyskać na stronie www.cyfryzacja.gov.pl oraz dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 007 788. Liczę, że nadchodzące zmiany nie przysporzą problemów, a wyłącznie przyjemność oglądania polskiej telewizji w dobrej jakości.


Wojewoda warmińsko-mazurski
/-/ Marian Podziewski




... powrót