Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela w ciągu roku
1 września 20131. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Bogdanowi Rudnickiemu - Pallotynowi za wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św. Będzie można nabyć łowo Boże i rozprowadzać będzie swoją książkę - zbiór rozważań o rodzinie. Zachęcamy do nabywania tej ciekawej pozycji.

3. Już od poniedziałku zgodnie z dekretem Biskupa Elbląskiego pracuje w naszej parafii na stanowisku wikariusza ks. mgr Marcin Rusiecki. Przez ostatnie 3 lata pracował w par. św. Anny w Sztumie. W naszej parafii odpowiedzialny będzie za duszpasterstwo młodzieży i służbę liturgiczną ołtarza. Witamy serdecznie Ks. Marcina i życzymy, aby dobrze się czuł w naszej społeczności parafialnej. Szczęść Boże.

4. Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8.00 zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku.

5. W najbliższą środę o godz. 18.00 główna Msza św. odpustowa w parafii św. Rozalii. Ks. Kanonik serdecznie zaprasza.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca...

7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzamy chorych. Ks. proboszcz od godz. 9.00, ks. Marcin od godz. 10.00. Zachęcamy uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W piątek spowiadamy od godziny 16.00.

8. W piątek o godz. 17.30 zbiórka ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów. Chłopców, którzy chcieliby zapisać się do służby liturgicznej serdecznie zapraszamy.

9. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo uczniów klas pierwszych i poświęcenie tornistrów.

10. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 Odprawiona zostanie w naszym kościele uroczysta Msza św. dożynkowa: dziękczynna za plony, w intencji rolników z terenu Miasta i Gminy Susz. Serdecznie zapraszamy.

Zapowiedzi:
Rafał Kamiński, stan wolny, zam. par. tutejsza
Marlena Maria Kalinowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. II


Niech Pan Bóg przyjmie nasze podziękowanie za czas wakacji i hojnie nam błogosławi!
Szczęść Boże!


archiwum ogłoszeń...