Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
3 marca 20131. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Trwa też wielkopostna akcja trzeźwości. Trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, którego obecność połączona jest z promowaniem Koła Przyjaciół Seminarium Duchownego. Kleryk posiada deklaracje dla osób, które chciałyby wspierać nasze Seminarium codzienną modlitwą.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału zachęcamy wszystkich Parafian. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Jutro w liturgii czcimy Św. Kazimierza, królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa.

5. W piątek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Matce Najświętszej.

6. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne. Nie mają wyznaczonej ceny. Dają możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej, którą przeznaczamy na pomoc świąteczną ubogim rodzinom naszej parafii.

7. Organizujemy Pielgrzymkę Parafialną (autokarową) w terminie od 1 do 3 maja 2013 r. W programie: Częstochowa, Gidle, Kraków: Wawel i Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Koszt: 250 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa.

8. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, by włączyli się w akcję pomocy biedniejszym. W tym celu można zabrać do swojego domu kartonowe skarbonki, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zebrane w ten sposób ofiary, zostaną przeznaczone jako pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych.


W Wielkim Poście często powtarzajmy: Któryś za nas cierpiał rany...
Szczęść Boże!


archiwum ogłoszeń...