NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI
3 maja 2013

1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję - Królową Polski, główną Patronkę naszego narodu. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców, i my powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Nie prosimy o zbytek i dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Boga. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii.

2. Rozpoczęliśmy maryjny miesiąc maj. Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe celebrujemy codziennie o godzinie 16.30.

3. Jutro wspominamy w liturgii Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie. Zapraszamy brać strażacką na Mszę św. o godz. 17.00.

4. W najbliższą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 obchodzić będziemy uroczystość jubileuszu 40 lecia kapłaństwa o. Edwarda Osieckiego. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego jubilata.

5. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

Królowo Polski - módl się za nami!