XVIII Niedziela w ciągu roku
4 sierpnia 2013

1. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

3. Bóg zapłać tym parafianom, którzy w minionym tygodniu okazali miłość i gościnność chrześcijańską przyjmując pod swój dach pielgrzymów zdążających do Częstochowy. W tym roku było 116 pielgrzymów i wszyscy mogli nocować w godziwych warunkach dzięki życzliwości kilkunastu rodzin z naszej parafii. Dziękuję za wasze dobre i gościnne serca. Serdeczne podziękowanie kieruję też do firm: Rolmax, Piekarni Dwórznik i Druhów Strażaków.

4. Natomiast jutro około godziny 17.40 będziemy w Parafii gościć uczestników IV Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę, której kierownikiem i organizatorem jest nasz Ks. Krzysztof. Chcemy ich także godnie przyjąć. Pielgrzymów będzie ponad 100 os. Bardzo proszę przyjmijcie tych ludzi na tę jedną noc pod swój dach. Uprzejmie proszę jeszcze dzisiaj o potwierdzenie chęci spełnienia dobrego uczynku.

5. Jak już wiemy, Ks. Biskup Elbląski mianował naszego Ks. Krzysztofa od dnia 15 sierpnia proboszczem parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, gdy Ks. Krzysztof jest razem z nami. Dziękujemy Księdzu za dwa lata dobrej i zaangażowanej pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy dużo zdrowia, sił i wielu Bożych łask na nowym odcinku pracy dla dobra Kościoła i drugiego człowieka. Niech Bóg błogosławi.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i dobrego tygodnia.