OBJAWIENIE PAŃSKIE
6 stycznia 2013

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywana świętem Trzech Króli, przypomina nam, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Poświęcamy dzisiaj kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat - niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B - pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszemy obecny rok - 2013. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary.

2. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne.

3. Za tydzień przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego - świętego życia.

4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

5. Uprzejmie prosimy naszych parafian o określenie się, czy możemy liczyć na dobrowolne ofiary rodzinne na rzecz remontu dachu. Prosimy o wypełnienie deklaracji i przekazanie jej księdzu podczas kolędy, lub w kancelarii. Chcemy mieć rozeznanie jaką kwotę jesteśmy w stanie wspólnymi siłami w tym roku uzbierać.

6. Na czas kolędy sprawy kancelaryjne poprosimy załatwiać w godzinach pomiędzy 14.30 a 15.15.

Niech Chrystus obficie błogosławi naszej wspólnocie.
Niech błogosławi nasze domostwa.