XXIV Niedziela w ciągu roku
15 września 2013

1. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej polecajmy przyszłoroczne plony pamiętając, że i my jesteśmy "uprawną rolą", na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w naszym życiu owoc - oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

2. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej.

3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo uczniów klas pierwszych i poświęcenie tornistrów.

4. Również dzisiaj o godz. 14.00 Odprawiona zostanie w naszym kościele uroczysta Msza św. dożynkowa: dziękczynna za plony, w intencji rolników z terenu Miasta i Gminy Susz. Serdecznie zapraszamy.

5. Jeszcze w tym tygodniu nie będzie w dni powszednie Mszy św. porannej.

6. Natomiast w sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je zawsze w szacunku i dbałości.

7. Od początku tego roku zbieramy fundusze na remont dachu. Przypominam, że dachówka została już zakupiona. Poszczególne rodziny naszej parafii zadeklarowały że do końca roku złożą na tę inwestycję dobrowolne ofiary rodzinne. Wg deklaracji powinna to być kwota 64 760 zł. Do dzisiejszego dnia wpłynęło 35 480zł. i pieniądze te znajdują się na koncie parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary i troskę o nasz kościół.

8. W najbliższą sobotę przy remizie strażackiej będzie można oddać krew. Włączmy się w tę honorową akcję.

W związku z przypadającym w tym tygodniu świętem Podwyższenia Krzyża, pamiętajmy,
abyśmy się nigdy krzyża nie wstydzili.
Zawsze stawajmy w obronie krzyża, który jest znakiem zbawienia.