II Niedziela Adwentu
8 grudnia 2013

1. W czasie Adwentu zapraszamy na godzinę 7.00 na Mszę św. Roratnią. Dzieci zapraszamy we wtorki i piątki na Roraty. na godzinę 7.00.

2. Zapraszamy na Mszę św. gregoriańską w intencji Ks. Prałata Zbigniewa Nowaka.

3. Codziennie o godzinie 16.30 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Są wyłożone kartki z prośbami na nowennę do św. Antoniego, którą odprawiamy w każdy wtorek, intencje będą odczytane przez 9. Kolejnych wtorków. Msza św składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w intencjach czcicieli św. Antoniego.

5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w zakończeniu Roku Wiary w katedrze elbląskiej będzie we wtorek 10.12. po Mszy św. wieczornej.

6. W każdą środę wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać lub grają na instrumentach zapraszamy na godzinę 18.00 do salki.

7. Po Mszy św. do puszki zbieramy ofiary dla poszkodowanych na Filipinach.

8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą trwały od 19. do 21. grudnia i poprowadzi je ks. Jarosław Żuchowski.

9. Po Mszy św., rozprowadzane są świeczki na stół Bożonarodzeniowy w cenie 6 zł i opłatki wigilijne, które są pobłogosławione.

10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu radosnych dni i Bożej opieki.

12. W ramach akcji Szlachetna Paczka parafia nasza wspomogła jedną rodzinę na kwotę ponad 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

13. Wzorem lat ubiegłych będziemy organizowali paczki dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii, wszystkich, którzy chcą podarować jakieś produkty, łakocie czy zabawki prosimy o składanie ich w kościele bądź w kancelarii. Bóg zapłać.

14. W sobotę Msza św. wieczorna, jest odprawiana wg rytuału niedzielnego, wszyscy ci, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w niedzielę we Mszy św., mają obowiązek uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej odprawianej po I Nieszporach z Niedzieli, czyli w Sobotę wieczorem.

15. Sprawa dachu: po wietrze ostatnim zrzuciło kilka dachówek z deklaracji zebraliśmy 39 100zł., na sumę zadeklarowaną 64 740,- będziemy pisać do ministerstwa o dofinansowanie całości remontu blisko 470 000 z odwodnieniem kościoła, będziemy starać się o dofinansowanie od konserwatora i od innych instytucji za wszelka troskę i pomoc z serca dziękuję.