XIX Niedziela w ciągu roku
11 sierpnia 2013

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Zwłaszcza dzisiaj pamiętajmy o pielgrzymach, którzy po wielodniowym trudzie dotarli do Czę-stochowy przed oblicze Matki Najświętszej.

2. Składam serdeczne podziękowania tym parafianom, którzy również ty-dzień temu okazali miłość i gościnność chrześcijańską przyjmując pod swój dach uczestników IV Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Nocowało u nas 85 pielgrzymów. Serdeczne Bóg zapłać za dobry gest waszych serc.

3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto kościelne i państwowe z racji 93 rocznicy "Cudu nad Wisłą". Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św.

4. Na liturgię do kościoła przynosimy tego dnia bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja - Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

5. W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego tygodnia i bezpiecznych wakacji.