Wniebowstąpienie Pańskie
12 maja 2013

1. Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania jest wniebowstąpienie Chrystusa. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas.

2. W naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godzinie 16.30.

3. Jutro przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj. W naszym dekanacie w Łęgowie odbędą się uroczystości odpustowe. Ks. wicedziekan serdecznie zaprasza jutro na godz. 16.00.

4. W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja. Zyskał miano "łowcy dusz". Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.

5. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 modlimy się przy kapliczce przydrożnej w Michałowie.

6. Organizujemy wycieczkę dla dzieci i młodzieży w terminie 22-26 czerwca. Zwiedzane miejsca m.in.: Częstochowa, Zakopane, Wieliczka, Zamek Królewski w Krakowie i wiele innych. Koszt 400 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.

7. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Zapowiedzi:
Karol Litwiniuk, stan wolny, zam. par. tutejsza
Marta Sułowska, stan wolny, zam. par. św. Antoniego w Szczepankowie - zap. II

Marek Kozaczuk, stan wolny, zam. par. tutejsza
Judyta Joanna Sieszputowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. II

Wacław Kania, stan wolny, zam. par. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu
Emilia Kawka, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. II

Niech największym naszym szczęściem będzie świadomość, że Jezus nas kocha!