ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
13 stycznia 2013

1. Chrzest Chrystusa kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Zapamiętajmy słowa samego Boga o Jezusie: "To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie". Dzisiaj myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni i komunii z Panem Bogiem. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

2. W czwartek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Szczegółowy program został zamieszczony w gablotce przy wejściu do kościoła i na naszej stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać za składane tradycyjne ofiary z racji kolędy, jak również te dodatkowe na cele remontowe.

4. W dalszym ciągu uprzejmie prosimy naszych parafian o określenie się, czy możemy liczyć na dobrowolne ofiary rodzinne na rzecz remontu i wymiany dachu. Prosimy o wypełnienie deklaracji i przekazanie jej księdzu podczas kolędy, lub w kancelarii. Chcemy mieć rozeznanie jaką kwotę jesteśmy w stanie wspólnymi siłami w tym roku uzbierać.

5. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

6. Na czas kolędy sprawy kancelaryjne poprosimy załatwiać w godzinach pomiędzy 14.30 a 15.15.

Niech Chrzest święty odnowi w nas wszystkich przyjaźń z Bogiem.