III Niedziela Wielkanocna
14 kwietnia 2013

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

3. Rok temu 16 kwietnia gościliśmy w naszej parafii Matkę Najświętszą. Niech ten czas nawiedzenia, łaski oraz wielu wzruszeń pozostanie w naszej pamięci jako niesamowite spotkanie duchowe z Matką Zbawiciela i będzie zachętą do ożywienia wiary.

4. Główne uroczystości diecezjalne w Świętym Gaju - miejscu męczeńskiej śmierci św. Wojciecha - odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 14.30.

5. Z naszej parafii wyrusza pielgrzymka rowerowa do Świętego Gaju. Wyjazd o godz. 9.00. Zgłoszenia i zapisy u ks. Krzysztofa.

6. Wszystkich biorących udział w Pielgrzymce Autokarowej w majowy weekend prosimy o dokonanie wpłat.

Niech Dobry Bóg błogosławi nam wszystkim, parafii i naszej Ojczyźnie!