I Niedziela Wielkiego Postu
17 lutego 2013

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

2. Pierwszy tydzień Wielkiego Postu poświęcony jest sprawie trzeźwości.

3. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4. Za udział w Drodze Krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

5. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu pragniemy pamiętać o polskich misjonarzach. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek, jako wielkopostna jałmużna na rzecz Dzieła Pomocy "Ad Gentes". Zbiórka na rzecz misji "Dzieciom Afryki".

6. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Niech dobry Bóg wszystkim Wam obficie błogosławi
w wypełnianiu wielkopostnych postanowień.