V Niedziela Wielkiego Postu
17 marca 2013

1. Wraz z katolikami całego świata cieszymy się z wybory nowego papieża Franciszka. Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo, łaskę zdrowia i asystencję Ducha Świętego w kierowaniu łodzią Piotrową.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadzi o. Kazimierz Graczyk - Karmelita Bosy z klasztoru w Łodzi.
Dzisiaj w niedzielę - nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.
W poniedziałek, wtorek i w środę:

Okazja do spowiedzi we wtorek i w środę 30 min. przed każdą Mszą św. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie wyspowiadali się przed Niedzielą Palmową.

3. Serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy z ogromną troską i życzliwością udzielają pomocy w organizacji rekolekcji. Wielkie dzięki za wsparcie finansowe, ciasta i inne wspaniałe dary.

4. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale. W piątek Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta. Początek w naszym kościele o godz. 19.00. Następnie przejdziemy ulicami: Kościelną, Stare Miasto, Słowiańską, Piastowską, Mickiewicza, Willową do kościoła św. Rozalii. W roku wiary zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych; braci strażaków, harcerzy i poszczególne grupy parafialne. Szczególne zaproszenie do obecności przy krzyżu Chrystusa kierujemy do przedstawicieli samorządu, do dyrektorów szkół, nauczycieli, przedsiębiorców i wszystkich kreatorów lokalnej społeczności. Nasza tożsamość religijna i narodowa wyrasta z krzyża Chrystusowego. Nie wstydźmy się tego.

5. Za tydzień w Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej mszy św., natomiast Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata 15 min wcześniej, tam poświęcone zostaną palmy, a następnie uroczysta procesja do kościoła upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po Mszy św. rozwiązanie konkursu na: najciekawszą i najbardziej pomysłową palmę. Do konkursu przyjmujemy palmy zrobione własnoręcznie o wysokości od 50 cm do 2 m.

6. Rodziny, które chcą złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mogą to uczynić dzisiaj lub w najbliższą niedzielę składając taką ofiarę w kopercie na tacę lub w kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które pragną, aby kwiatek od nich znalazł się przy grobie Chrystusa.

7. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne.

8. Organizujemy Pielgrzymkę Parafialną w terminie od 1 do 3 maja 2013 r. Koszt: 250 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa.

9. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek Caritas. Zebrane w ten sposób ofiary, przyniesiemy do kościoła tydzień po świętach w niedziele Miłosierdzia jako nasze wielkopostne wyrzeczenia.

10. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia
i dobrego przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych!