XX Niedziela w ciągu roku
18 sierpnia 2013

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana.

2. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

3. W dalszym ciągu pamiętajmy w sierpniu szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa.

Niech Pan będzie z Wami i Wam błogosławi
w kolejnych dniach nowego wakacyjnego tygodnia!