Zesłanie Ducha Świętego
19 maja 2013

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro - drugi dzień Zielonych Świątek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię. Główna Msza św. o godz. 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy o godzinie 16.30.

4. W sobotę o godz. 15.00 spowiedź, a w niedzielę o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

5. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 modlimy się przy kapliczce w Olbrachtówku.

6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy św. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

7. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, a także w wycieczce dla dzieci i młodzieży do Częstochowy, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa w terminie 22-26 czerwca. Prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

Zapowiedzi:
Grzegorz Urban, stan wolny, zam. par. św. Rodziny w Bałoszycach
Aleksandra Patrycja Ługowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. I

Duchu Święty!
Światłem rozjaśnij naszą myśl, w serca nam miłość świętą wlej.
I wątłą słabość naszych ciał, pokrzep stałością mocy swej!