II Niedziela Zwykła
20 stycznia 2013

1. Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin naszej parafii przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich naszą modlitwą.

2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

3. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. Na najbliższy tydzień jest dużo wolnych intencji Mszalnych. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania Mszy św. za swoich zmarłych, jak również o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla naszych najbliższych.

5. Już niedługo rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych oraz młodzież po siedemnastym roku życia. Szczegóły za tydzień.

6. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie - kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość, sympatyczne przyjęcie i wspólną modlitwę. Bóg zapłać za składane tradycyjne ofiary z racji kolędy, jak i te dodatkowe na cele remontowe. Jest kilka rodzin, które z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy. Jeśli ktoś chciałby, aby mieszkanie zostało pobłogosławione, prosimy zgłosić się do zakrystii, lub kancelarii parafialnej".

7. Uprzejmie prosimy naszych parafian o określenie się, czy możemy liczyć na dobrowolne ofiary rodzinne na rzecz remontu i wymiany dachu. Prosimy o wypełnienie deklaracji i przekazanie jej księdzu w kancelarii, lub kościele do końca stycznia. Chcemy mieć rozeznanie jaką kwotę jesteśmy w stanie wspólnymi siłami w tym roku uzbierać.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Dzieciom i młodzieży życzymy bezpiecznych i zdrowych ferii.
Niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi.