II Niedziela Wielkiego Postu
23 lutego 2013

1. Dzisiaj naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Misjonarze często cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia. Dlatego prosimy o misyjną jałmużnę, zbieraną dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła na rzecz Dzieła Pomocy "Ad Gentes".

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy: Ks. Krzysztof od godz. 8.30, Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału zachęcamy wszystkich Parafian. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

5. Wzorem ubiegłego roku, przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne. Nie mają wyznaczonej ceny, lecz dają możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej, którą przeznaczamy na pomoc świąteczną ubogim rodzinom naszej parafii.

6. Organizujemy Pielgrzymkę Parafialną (autokarową) w terminie od 1 do 3 maja 2013 r. W programie: Częstochowa, Gidle, Kraków: Wawel i Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Koszt: 250 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa.

7. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, by wzorem ubiegłych lat włączyli się w akcję pomocy biedniejszym. W tym celu można zabrać do swojego domu kartonowe skarbonki, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zebrane w ten sposób ofiary do skarbonek, zostaną w tym roku przeznaczone jako pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych.

8. Próba zespołu Genezaret w najbliższą środę o godz. 18.00 w SOK. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do wspólnego śpiewu.

9. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Prośmy Boga, abyśmy w Wielkim Poście nauczyli się modlitwy i prawdziwej pobożności.