V Niedziela Wielkanocna
28 kwietnia 2013

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy przeżywany w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ofiary składane na tacę są wsparciem dla naszego Seminarium Duchownego w Elblągu.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godzinie 16.30. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

3. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia i często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, ale z racji Uroczystości Matki Bożej i wyjazdu na pielgrzymkę, chorych odwiedzimy w kolejny piątek tj. 10 maja.

6. W sobotę, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie. Zapraszamy brać strażacką ma Mszę św. o godz. 17.00.

7. W najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

8. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Za przyczyną Matki Najświętszej niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi!