Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
30 maja 2013

1. Dziś wielbimy Boga za sakrament Eucharystii. W Eucharystii obecny jest Chrystus realnie i prawdziwie. Jest to tajemnica niedostępna nawet dla umysłu anielskiego. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym zawodowym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale na co dzień.

2. Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. w kościele św. Rozalii, a po niej z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszego miasta i przejdziemy do naszego kościoła, gdzie po procesji również zostanie odprawiona Msza św. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, naszego miasta i parafii.

3. Do następnego czwartku uczestniczyć będziemy w tak zwanej oktawie Bożego Ciała. Czerwcowe nabożeństwa o godz. 16.30 połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła, a po niej Msza św.

4. W sobotę o godz. 15.30 spowiedź, a w niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

5. W obchodzony w najbliższą sobotę Dzień Dziecka zapraszamy na Eucharystię, przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W niedzielę obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Niech Chrystus Eucharystyczny będzie naszą siłą i wsparciem.