Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
31 marca 2013

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Grzech nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Dzielmy się tym darem z naszymi braćmi i siostrami. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Jutro drugi dzień Świąt - Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy ustawili przepiękną dekorację świąteczną. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wielkie dzięki harcerzom i druhom strażakom za trzymanie straży przy grobie; Służbie liturgicznej, pani organistce, panu kościelnemu. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Wielkiego Tygodnia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek wypełniamy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych. Ks. Krzysztof od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

6. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli jest odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie o godz. 16.45.

7. Ofiary zbierane w formie jałmużny wielkopostnej do skarbonek Caritas. Przyniesiemy do kościoła za tydzień w niedziele Miłosierdzia i złożymy przed ołtarzem jako nasze wielkopostne wyrzeczenia.

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy radosnego przeżywania świąt, miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół!
Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim błogosławi!