13 października 2013 - XIII Dzień Papieski

Dzisiaj obchodziliśmy XIII Dzień Papieski, który zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu".
Na tę okazję ks. Marcin Rusiecki wspólnie z p. Barbarą Kawicką i uczniami z ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu przygotował montaż muzyczno - słowny ilustrowany prezentacją multimedialną.
W słowie wprowadzającym ks. Marcin zwrócił uwagę na to, że w czasie, kiedy trudno o wzajemną międzyludzką bliskość, bł. Jan Paweł II pokazuje nam, że nie istnieje prawdziwe szczęście człowieka bez człowieka i daje receptę na prawdziwy dialog.
W następnych słowach przekazanych nam przez uczennice: Klaudię Brzezińską, Kamilę Dymowską i Patrycję Rutecką przypomnieliśmy sobie niektóre wydarzenia z pontyfikatu bł. Jana Pawła II i fragmenty Jego wypowiedzi.
Na zakończenie odmówiliśmy litanię do bł. Jana Pawła II, a po błogosławieństwie udzielonym przez ks. Marcina odśpiewaliśmy pieśń oazową Barkę.