26 kwietnia 2014 - Czuwanie przed kanonizacją

Mszą św. odprawioną o godz. 17:00 rozpoczęło się czuwanie przed kanonizacją papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Podczas kazania Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę na wielką postać Jana XXIII jego ogromny wkład w zwołaniu i poprowadzeniu Soboru Watykańskiego II.
Słowami "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali jak ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J 15, 12-13) rozpoczęło się czuwanie przygotowane przez Księdza Marcina wspólnie z młodzieżą ze szkoły średniej.
W dalszej części wieczornicy prowadzący odwoływali się do słów Papieża Jana Pawła II podczas uroczystości kanonizacyjnych Św. Maksymiliana i Bł. Michała Kozala, które określały jak autor tych słów rozumiał świętość. Teksty cytowanych fragmentów homilii Jana Pawła II przeplatane były prezentacjami z utworami nawiązującymi do przedstawianego tematu.
Po odśpiewaniu pieśni Abba Ojcze i odmówieniu Litanii do Błogosławionego Jana Pawła II Ksiądz Marcin udzielił nam błogosławieństwa.