5 lipca 2014 - Spotkanie z Ojcami Werbistami

W tym dniu odwiedzili nas Werbiści: Ojciec Robert Kollek, Ojciec Janusz Olęcki, którzy przed wielu laty jako wikariusze pracowali w Suszu, Ojciec Edward Osiecki, Brat Piotr Piedziewicz pochodzący z Susza i towarzyszący Im Brat Wojciech Gądecki.
       Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15 00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Którą w Kaplicy Najświętszego Sakramentu poprowadził O. Robert Kollek.
       Następnie przeszliśmy do Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie goście przywitali się z zebranymi i opowiadali o swojej pracy na misjach. O. Olęcki mówił o Indonezji, w której pracował 40 lat m.in. jako wykładowca w tamtejszym Seminarium Duchownym.
       O godz 17:00 przeszliśmy do kościoła. Tu serdecznie powitał gości Ksiądz Dziekan i rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez Księży Werbistów.
Przewodniczył i Słowo Boże wygłosił O. Kollek. Zwrócił uwagę, że obecni wśród nas przedstawiciele Zgromadzenia są dowodem na to, że Werbiści rozsiani są po wszystkich kontynentach: O. J. Olęcki pracował w Ameryce Południowej, O. Robert Kollek w Afryce, B. W. Gądecki w Rosji, a miejscem pracy O. E. Osieckiego była Papua Nowa Gwinea.
       Po Mszy św. wróciliśmy do Domu Samopomocy, gdzie O. Kollek prezentował zdjęcia i opowiadał o pracy w Afryce.
       Wszyscy byli szczęśliwi, że mieli możliwość spotkania się po latach.