Odezwa do młodzieży diecezji elbląskiejJuż niedługo, 14 listopada dotrą do diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży. Jest to prosty, duży, drewniany krzyż oraz obraz - Matki Bożej z Dzieciątkiem, kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej.

Ten krzyż i obraz są zwiastunami zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się one w dniach 25 - 30 lipca 2016 roku w Krakowie. Zapowiedział w nich udział ojciec święty Franciszek, biskup Rzymu. Spodziewamy się, że w ŚDM weźmie udział młodzież ze wszystkich kontynentów. W dniach poprzedzających spotkanie w Krakowie będziemy oczekiwać na gości spoza Polski, również z naszej diecezji elbląskiej.

Zachęcam Was, Dziewczęta i Chłopcy, młodzi chrześcijanie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Pierwszym etapem będzie spotkanie przy krzyżu i obrazie Maryi, Symbolach Dni Młodzieży. Proszę Was, zbierzcie się na modlitewne czuwanie w tych miejscowościach, w których znajdą się te symbole.

Zbierzcie się, zorganizujcie, weźcie udział w Spotkaniu młodych wyznawców Chrystusa waszych szkół, miejscowości oraz parafii. Informujcie koleżanki i kolegów o spotkaniach przy pomocy smsów i e-maili. Odkryjcie, że jesteście dużą wspólnotą, ludem Chrystusa we współczesnym świecie. Jest nim wasze dorastające do samodzielności pokolenie.

Informacje o programie spotkań można znaleźć u duszpasterzy młodzieży oraz na stronie internetowej: Młodzież Diecezji Elbląskiej www.mde.elblag.plElbląg, dnia 5 listopada 2015 roku.bp Jacek Jezierski,
Biskup Elbląski... powrót