1 maja 2015 - 700-lecie kościoła

O godz. 12.00 zebraliśmy się w naszym kościele, żeby Podczas uroczystej Mszy św dziękować Bogu za 700 lat Kościoła w Suszu.
Na uroczystość tą przybył Ks. Bp. Jacek Jezierski, kapłani z naszego dekanatu i dekanatów sąsiednich, władze miasta, przedstawiciele suskich urzędów i instytucji, parafianie.
Ksiądz Dziekan powitał zebranych i poprosił Ks. Biskupa o przewodniczenie koncelebrze.
Podczas homilii Ks. Biskup przedstawił postać świętego Józefa, i jego rolę jako opiekuna Jezusa i patrona ludzi pracy. Następnie w krótkich słowach przypomniał historię Kościoła w Suszu. Zwrócił uwagę, że jest to miejsce modlitwy mieszkańców tej ziemi i wszystkich, których Kościół wokół siebie gromadzi. Kazanie zakończył słowami "Jak miła Panie jest świątynia Twoja" .
Na zakończenie eucharystii, po odśpiewaniu Te Deum, Ksiądz Biskup poświęcił pokrycie dachowe wymienione na kościele w ubiegłym roku.
Jak podają źródła historyczne w 1315 roku została w Suszu erygowana parafia. Kościół, w którym się modlimy został wzniesiony w latach 1330-1350.