27 marca 2015 - Droga Krzyżowa ulicami miasta

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, rozpoczęło się w kościele św. Antoniego o godzinie 19.00. W tym roku ksiądz dziekan postanowił, iż na niesienie krzyża przez poszczególne odcinki Drogi Krzyżowej na ulicach naszego miasta nie wyznaczy określonych grup. Zachęcał do spontanicznego, biorącego się z głębi serca podjęcia się tego trudu. Stację pierwszą i ostatnią zarezerwowano dla ministrantów obydwu parafii.
Podczas nabożeństwa przy niesionym krzyża uczestników eskortowała Grupa Historyczno-Rekonstrukcyjna z miejscowego gimnazjum. Śpiew poprowadziła P. Maja Trzciałkowska a czytań na poszczególnych stacjach podjęli się członkowie wspólnot parafialnych. Na zakończenie uroczystości ks. Dziekan pobłogosławił i podziękował poszczególnym osobom, grupom i wszystkim uczestnikom corocznej Drogi Krzyżowej w naszym mieście.