16 maja 2016 - Bierzmowanie

W święto NMP Matki Kościoła podczas Mszy św., o godzinie 17:00 młodzież z naszej parafii otrzymała sakrament bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Ks. Bpa Jana Styrny. Podczas homilii Ks. Bp przypomniał, że Maryja została ogłoszona Matką Kościoła na prośbę biskupów polskich podczas Soboru watykańskiego II. Zostało to ogłoszone w 1964 roku na zakończenie Soboru. W dalszych słowach mówił, że Matka Kościoła modli się razem z nami, tak jak z uczniami w wieczerniku, o obdarza łaskami Chrystusowy Kościół - wspólnotę nas wszystkich. Trzeba miłować kościół jak rodzinę bo we wspólnocie dokonuje się nasze zbawienie. Homilię zakończył słowami: "Niech łaski otrzymane podczas bierzmowania będą skuteczne i owocne". Życzył też: "Niech Duch Święty i Matka Boża prowadzą i przeprowadzą was przez życie". Sakrament bierzmowania przyjęło 80 młodych osób.