6 stycznia 2016 - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Inicjatywa jasełek ulicznych zrodziła się w Warszawie. To tam w 2009 r. wyruszył pierwszy pochód zwany "Orszakiem Trzech Króli". Z biegiem lat do inicjatywy wspólnego, ulicznego świętowania przyłączały się kolejne miejscowości. W tym roku ulicami polskich miejscowości przeszło ponad 430 kolędowych pochodów. Orszak Trzech Króli jest barwną celebracją świąt Objawienia Pańskiego. Misją orszaku jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych.
Suski pochód, który rozpoczął król Kacper, wyruszył spod kościoła św. Antoniego udając się pod pomnik Chrystusa Króla. Tam czekał Już król Melchior, by wraz z orszakiem udać się pod kościół św. Rozalii gdzie czekał trzeci władca Baltazar. Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy Susza przeszli ulicą Willową i Mickiewicza w stronę pałacu Heroda na ulicy Plażowej, skąd wszyscy udali się do hali CSiR by tam pokłonić się Boskiemu Dzieciątku. Pomimo siarczystego mrozu frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. Jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suszu obejrzało ponad 400 osób. W przygotowanych scenach ulicznych i widowisku jasełkowym rolę odegrało blisko 100 aktorów - dorosłych i dzieci.
Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pracy wielu ludzi. W organizację zaangażowali się m.in. duszpasterze, ministranci, nauczyciele, dzieci i ich rodzice, harcerze, grupa rekonstrukcji historycznych "5 Brygada" oraz policjanci i strażacy. Na zakończenie ks. dziekan Dariusz Kułakowski podziękował organizatorom za ich trud i zaangażowanie a przybyłym mieszkańcom za obecność i radosne kolędowanie.
Dla najwytrwalszych, którzy nie uciekli przed niską temperaturą strażacy przywieźli gorącą grochówkę.