XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lipca 2017

1. We wtorek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Ponieważ kiedyś przypadało na ten dzień liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, zachował się zwyczaj błogosławienia pojazdów. Osoby pragnące takie błogosławieństwo uzyskać proszę o zgłaszanie się we wtorek po Mszy św. wieczornej do zakrystii. Rower to też pojazd.

2. W piątek po Mszy św. wieczornej ks. proboszcz zaprasza chętnych parafian do sali katechetycznej na spotkanie zapoznawcze.

3. W najbliższą sobotę, 29. lipca, przybędą do nas na nocleg pielgrzymi zdążający na Jasną Górę. Rodziny chętne do przyjęcia pielgrzymów proszę o zgłaszanie swej gotowości w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbierać będziemy ofiary na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji.

5. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego.

6. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego, którą odprawiamy w każdy wtorek. Wypełnione można przynosić do zakrystii bądź wrzucać na tacę. Intencje modlitewne będą odczytywane przez 9. kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w intencjach czcicieli św. Antoniego.

7. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w album z kościołami naszej diecezji.