XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1 października 2017

1. Dziś przed kościołem zbieramy do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Wspierającym tę uczelnię składam w imieniu jej rektora serdeczne Bóg zapłać.

2. Październik jest miesiącem Różańca św. Niech tej modlitwy nie zabraknie w żadnym katolickim domu naszej parafii. W kościele odmawiamy Różaniec w dni powszednie o godz. 16.30.

3. W I piątek października od godz. 8.30 zanosimy chorym Najświętszy Sakrament.

4. W najbliższą sobotę odbywa się w Polsce akcja modlitewna pod hasłem Różaniec do granic. Jest to inicjatywa świeckich, która spotyka się z żywą aprobatą i błogosławieństwem biskupów. Z naszej parafii o godz. 8.00 wyjeżdża grupa modlących się przy granicy morskiej w Mikoszewie. Chętnych do włączenia się do tej modlitwy na ratunek dla świata zachęcam do zapoznania się z treścią ulotek wyłożonych z tyłu kościoła.

5. Nabożeństwo I-sobotnie rozpoczynamy 15-minutową medytacją różańcową wobec wystawionego Najśw. Sakramentu o g. 16.15.

6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy 17. "Dzień Papieski". Przy wyjściu z kościoła zbierzemy ofiary na stypendia edukacyjne dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości.