XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
8 października 2017

1. W ubiegłą niedzielę na utrzymanie seminarium duchownego zebraliśmy 401 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczamy na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu. Natomiast przed kościołem zbieramy do puszki ofiary na stypendia dla młodzieży szczególnie uzdolnionej, której sytuacja materialna i społeczna nie pozwoliłaby na zdobycie wyższego wykształcenia czy też rozwinięcie swoich nieprzeciętnych talentów.

3. Październik jest miesiącem Różańca św. Niech tej modlitwy nie zabraknie w żadnym katolickim domu naszej parafii. W kościele odmawiamy Różaniec w niedziele o godz. 8.30 a w dni powszednie o godz. 16.30. W piątek zapraszamy nań zwłaszcza dzieci. Bezpośrednio po Różańcu w piątek odprawiamy Mszę św. dla dzieci i z ich czynnym udziałem w przygotowaniu liturgii. W tym tygodniu zadanie to spoczywa na uczniach klas VI.

4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone deklaracje dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Zainteresowani mogą je pobrać, wypełnić i przynieść na spotkanie organizacyjne do kościoła w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Zgodnie z zasadą obowiązującą w naszej diecezji od 20 lat przygotowanie do bierzmowania, które trwa 2 lata, mogą rozpocząć uczniowie klas III gimnazjalnych i starsi. Biskup Elbląski potwierdził ostatnio obowiązywalność tej zasady.

5. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła.