XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 października 2017

1. W ubiegłą niedzielę na program stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zebraliśmy 652,84 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Dziś w całej Polsce ma miejsce liczenie wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. i przystępują do Komunii św.

3. Jutro bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a więc ok. 17.40, w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci zamierzających w tym roku szkolnym przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. Obecność rodziców jest obowiązkowa. Rodzice przychodzą na to spotkanie bez dzieci. Bardzo proszę krewnych, sąsiadów czy przyjaciół, by umożliwili rodzicom udział w tym spotkaniu, oferując zaopiekowanie się dziećmi na ten czas.
Rodzice przynoszą na jutrzejsze spotkanie wypełnione deklaracje zgłoszeniowe. (Można je dziś pobrać w zakrystii.)

4. Zachęcam do odmawiania Różańca. W kościele modlimy się na nim w niedziele o godz. 8.30, a w dni powszednie o godz. 16.30. W piątek modlitwę różańcową w kościele prowadzą dzieci.

5. W środę obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

6. W piątek, 20.X.2017 r. o g. 17.00 w Elblągu w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135 odbywać się będzie uroczysta gala XVII Dnia Papieskiego połączona z koncertem Haliny Mlynkovej. Wstęp możliwy wyłącznie za okazaniem darmowych wejściówek. Jeśli byliby chętni na wyjazd, proszę o zgłaszanie się do zakrystii do jutra włącznie.