XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, A
5 listopada 2017

1. Na modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną czyli na godz. 16.30.

2. Ponadto do 30. listopada Msze św. wieczorne odprawiane będą za wszystkich zmarłych, których dopisaliśmy do zbiorowej intencji mszalnej.

3. Do 8. listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, choćby tylko myślnie. Odpust ten można uzyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej - jeden raz w każdym z tych dni. Warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

4. Można jeszcze dziś podpisać się pod projektem ustawy mającej chronić życie dzieci poczętych, u których lekarze podejrzewają chorobę, a które w myśl obecnie obowiązującego prawa mogą zostać bezkarnie zabite. Konieczne jest podanie nru PESEL.

5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tace będą przeznaczone na spłatę zadłużenia zaciągniętego na remont dachu kościoła. Radosnym ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać".