III. NIEDZIELA ADWENTU, B

17 grudnia 2017

1. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób dopomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji adwentowych. Mamy na myśli kapłanów spowiedników, zakrystiana, służbę liturgiczną, organistę, katechetów i in. Podziękowania kierujemy do osób, które ofiarowały wypieki i inne wyroby kulinarne na stół rekolekcyjny, pomagały w kuchni, zorganizowały się, by podziękować księdzu rekolekcjoniście w imieniu wszystkich uczestników rekolekcji. To zaangażowanie niewątpliwie przełoży się na głębsze i radośniejsze przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego, od których dzieli nas już zaledwie 8 dni.

2. Od dziś przez najbliższych 8 dni Kościół w liturgii świętej kieruje swoje spojrzenie na ten Adwent, który zakończył się narodzeniem Syna Bożego przed z górą dwoma tysiącami lat w Betlejem.

3. Zapraszamy do udziału w roratach. To wyjątkowa Msza św. odprawiana w Adwencie ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. W naszym kościele odprawiana jest ona w dni powszednie o godz. 7.00. Liczymy na obecność dzieci z lampionami, zwłaszcza we wtorki i piątki.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej chcemy udekorować i posprzątać kościół. Prosimy o pomoc. Liczymy także na młodzież.

5. Możemy jeszcze nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie prowadzonej przez Caritas wakacyjnej akcji wypoczynku dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

6. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Pasterką, odprawianą o północy, rozpoczniemy obchód Bożego Narodzenia.