ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31 grudnia 2017

1. Dziś, na zakończenie roku kalendarzowego, po Mszy św. wieczornej wobec wystawionego do adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Zachęcamy do uczestnictwa w nim.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe, co oznacza, że każdy katolik od 7 lat wzwyż jest zobowiązany, pod sankcją grzechu śmiertelnego, do nabożnego uczestniczenia we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Zadbajmy o siebie nawzajem, by nowy rok rozpocząć w jedności z Bogiem i Kościołem, i pielęgnujmy stan łaski uświęcającej w nieśmiertelnej duszy.

3. Jutro nie będzie Eucharystii o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii wg następującego porządku:

• wtorek: ul. Leśna, os. Leśne
  • środa: ul. Pieniężnego, ul. Kopernika, ul. Słoneczna
  • czwartek: ul. Iławska

• Początek o godz. 15.30.

5. W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 14.30 do 15.00, a bardzo pilne sprawy załatwić można także w soboty po Mszy św. wieczornej.

6. W I piątek stycznia od. godz. 8.30 zanosimy chorym Komunię św.

7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Msze św. zapraszamy jak w każdą niedzielę, bo to także jest święto obowiązkowe. Po Mszy św. o godz. 7.00 zostaną pobłogosławione: kadzidło i kreda do oznaczenia naszych domów. Ofiary, które złożymy przy tej okazji, są przeznaczone na wsparcie dla misjonarzy.

8. O godz. 12.45 spod kościoła św. Rozalii wyruszy Orszak Trzech Króli. Zakończenie - w naszym kościele. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o wypieczenie i dostarczenie na plebanię pierniczków jako upominku dla uczestników Orszaku.

9. Od godz. 16.10 w tym dniu odprawiamy nabożeństwo I-sobotnie. (Więcej informacji na temat wartości tego nabożeństwa znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie.)

10. Po wieczornej Mszy św. natomiast w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy odbędzie się spotkanie opłatkowe "Żywego Różańca", "Margaretek" i "Złotych Róż". Zapraszamy nie tylko uczestników, ale też wszystkich zainteresowanych modlitwą wspólnotową.